Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri të përkohshëm Kara Tepe në Lezbos, në periudhën nga 12 deri më 20 shtator, janë konfirmuar 234 raste pozitive me Kovid-19, ndërsa janë testuar edhe 40 të punësuar në organizata joqeveritare dhe 120 policë, rezultate e të cilëve janë negativë, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Nga Organizata Kombëtare për Shëndet Publik të Greqisë kumtuan se nga rastet pozitive të refugjatëve dhe emigrantëve, 52,7 për qind janë burra, ndërsa mosha e tyre mesatare është 24 vjeç.

Paralelisht, sipas mediave greke, janë konfirmuar edhe të paktën tetë raste me Kovid-19 në Sveta Gorë, ndërsa manastiri konkret menjëherë është vendosur në karantinë.

Zëdhënësi i Qeverisë greke Stelios pecasi, në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët, duke folur për pandeminë, tha se Greqia edhe më tej ka pasqyrë më të mirë epidemiologjike në krahasim me vendet e e tjera, por megjithatë, në periudhën e kaluar ka rritje të numrit të rasteve, por theksoi se gjendja është shqetësuese në rajonin më të gjerë të Athinë

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This