Komisioni i Zgjedhjeve në Bjellorusi: Rezultatet nuk janë të pavlefshme

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Nuk ka shkak që zgjedhjet presidenciale në Bjellorusi t’i shpallim si të pavlefshme në bazë të rezultateve nga numërimi i votave në disa vendvotime, bëri të ditur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në ueb faqen e tij si përgjigje ndaj ankesave të cilat arritën deri te Komisioni, në të cilat kërkohet rinumërim i votave.

“Nuk u dorëzuan të dhëna deri te Komisioni Qendror të cilat do të dëshmojnë se komisionet  e rrethit kanë dhënë rezultate të gabuara nga zgjedhjet”, bëhet e ditur në kumtesë. “Argumentet të cilat janë të natyrës hipotetike nuk mundë të shërbejnë si bazë për përgjigje ndaj ankesave. Në këto rrethana, nuk ka shkak që të anulohen zgjedhjet në vendvotime”, thuhet në kumtesën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, transmeton TASS.

- Advertisement -

Bjellorusia mbajti zgjedhje presidenciale më 9 gusht, ndërsa sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Bjellorusi, të publikuara më 14 gusht, presidenti aktual Aleksandër Llukashenko ka fituar 80,1 për qind të votave.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -