Karburantet shtrenjtohen për gjysmë denari për litër

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Çmimi i karburanteve do të rritet për gjysmë denari për litër nga sonte në mesnatë, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE). Me vendimin rritën çmimet me pakicë të derivateve të naftës me mesatare prej 1,05 për qind.

Çmimi i ri me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 61 denar, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 63 denar, EURODIESEL (DE V) për 52.5 denarë, dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) për 52 denarë për litër.

- Advertisement -

Me vendimin e KRE-së për 0,428 denarë për kliogram, çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS do të rritet dhe do të arrijë në 25,824 denarë për kilogram.

Arsyeja e rritjes së çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës nga KRE-ja, thonë se është rritja e çmimeve të referencës së benzinës me mesatare prej rreth 2,574 për qind dhe rreth 1,568 për qind në naftë në shtatë ditët e fundit, si dhe për 0,175 për qind më të lartë të këmbimit të dollarit ndaj denarit./MIA

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -