Gjoba nga 2000 euro ndaj 23 shkupjanëve që e shkelën orën policore

Must Read

Taravari: Duket se situata po del jashtë kontrollit, Qeveria të mos e faturojë gabimin e saj te qytetarët

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët njëherit dhe neurolog me profesion, Arben Taravari ka vlerësuar se situata...

Vetëizolohet Visar Ganiu, kishte kontakt me person të infektuar me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk ka njoftuar se është vetëizoluar për...

Sa mjete kanë shkuar tek kompanitë? Angellovska e kënaqur me rezultatet, OEMVP jo!

https://www.youtube.com/watch?v=UCKpc8GshMc Pakoja e parë dhe e dytë për mbështetje të kompanive kanë...

Prokuroria Themelore Publike e Shkupit ka propozuar gjobitjen e 23 personave për veprën penale Mosveprim sipas rregullave shëndetësore në kohë pandemie, sipas nenit 206, paragrafi 1 i Kodit Penal.

Të akuzuarit nuk kanë vepruar në bazë të vendimit për ndalesë dhe regjim të posaçëm për lëvizje në territorin e Maqedonisë së Veriut dhe në kohë të orës policore janë kapur duke lëvizur në lokacione të ndryshme, informojnë nga Prokuroria.

Për të gjithë këta prokurori publik deri tek gjyakata ka propozuar t’u shqiptohen gjoba në të holla, përkatësisht 100 gjoba ditore me vlerë prej 20 eurove për një gjobë, në kundërvlerë denari./TV21

- Advertisement -

Latest News

Vetëizolohet Visar Ganiu, kishte kontakt me person të infektuar me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nëpërmjet rrjetit social Fejsbuk ka njoftuar se është vetëizoluar për shkak se ka mësuar se...

Sa mjete kanë shkuar tek kompanitë? Angellovska e kënaqur me rezultatet, OEMVP jo!

https://www.youtube.com/watch?v=UCKpc8GshMc Pakoja e parë dhe e dytë për mbështetje të kompanive kanë dhënë rezultat, vlerëson ministrja e...

62 raste të reja nga Covid-19, infektohet Muhamed Zekiri bashkë me gruan dhe vajzën tre muajshe

https://www.youtube.com/watch?v=4xLf0O613U8 Nga 771 teste të bëra, në 24 orët e fundit kanë rezultuar 62 të infektuar me...

S’ka karantinë për Çairin, do të punohet në ngritje të vetëdijes kolektive

Komuna e çairit ka sjellë disa konkluzione gjatë mbledhjes së pestë të Këshillit për preventivë nga Kovid 19 në në këtë komunë.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -