Category:

Sport

Prokuroria e Lartë Publike i cilësoi si të pabaza ankesat e mbrojtjes së të akuzuarve për “27 prillin”

Në debatin publik, që tri ditë me radhë po mbahet në Gjykatën e Apelit për ankesat pas aktgjykimeve për rastin “27 prilli”,...

Maqedonia e Veriut mes vendeve të cilave nga 15 qershori do t’u lejohet hyrja në Greqi

Vendi ynë është mes 29 shteteve të Evropës dhe botës, për të cilat  nga 15 qershori do të lejohet udhëtimi  në Greqi, ...

Shilegov: Qytetarët t’i respektojnë masat gjatë lëvizjes në hapësira publike

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov sot bëri thirrje që të gjithë qytetarët gjatë lëvizjes në vende publike t’i respektojnë rekomandimet dhe protokollet...

Derbi Real Betis – Sevilla mund ta rikthejë La Ligën

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas shpreson se derbi mes Sevillës dhe Real Betisit do ta shënojë rikthimin e La Ligës spanjolle,...

Lampard: Futbolli është futboll, madje edhe pa shikues

Menaxheri i Çellsit, Frenk Lampard, është i lumtur me vazhdimin e futbollit në Gjermani dhe me padurim pret që kjo të ndodhë...

Mesi tha se ka dashur ta braktisë Barcelonën

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi zbuloi se në vitin 2017 ka dashur ta braktis klubin. Para tre viteve, Mesi ka pasur probleme me organet...

Të gjithë lojtarët e Juventusit rezultuan negativë ndaj Covid-19

Të gjithë lojtarët e Juventusit janë negativë ndaj Kovid-19, transmeton “Korriere dello Sport”. Lojtarët iu nënshtruan testeve të mërkurën dhe rezultatet e asnjërit prej tyre...

Zbulohen borxhet tronditëse të Mançester Junajtedit

Borxhet e gjigantit anglez, Mançester Junajted janë rritur për shkak të pandemisë së koronavirusit. Të dhënat financiare të klubit për tremujorin e parë të...

Kurtoa: Të gjithë me padurim e presin rifillimin e La Ligës

Portieri i Real Madridit, Tibo Kurtoa e shprehu entuziazmin e tij për vazhdimin e stërvitjeve. Këtë javë, skuadrat spanjolle i filluan stërvitjet përsëri pas një...

Kosovë, Batatina kërkon rikthimin e tifozëve në tribuna

Superliga e Kosovës ka dy ditë që ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fusha të blerta. Kështu pas vendimit...

Sllovenia rinis futbollin, në këto data luhen ndeshjet e para

Sllovenia është shteti i radhës në Europë që do të vazhdoj futbollin. Federata ka gjetur akordin me autoritetet shtetërore dhe është zgjedhur data e rifillimit...

Ronaldo arriti në bazën e Juventusit, sot do ta mbajë stërvitjen e parë

Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo sot do të stërvitet me ekipin. Sipas gazetarit Romeo Agresti, portugezi tashmë ka mbërritur në bazën e Juventusit. Më 5...

Nga një dru i gjatë 12 m, dy tifozë e shikuan ndeshjen e Baernit kundër Unionit

Dy tifozë bënë përpjekje që ta ndjekin ndeshjen në Bundesligë mes Union Berlinit dhe Baern Munihut drejtpërdrejtë, edhe krahas kufizimeve për shkak të virusit...

Më në fund rikthehet futbolli, këto ndeshje luhen sot në Gjermani

Pas dy muajve më në fund sot do të rikthehet futbolli evropian. Është Bundesliga Gjermane, liga e parë që do të rinis të luhet...

Mesi është lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas golave dhe numrit të ndeshjeve

Sulmuesi i Barcelonës, ​​Lionel Mesi është shpallur lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas numrit të golave ​​të shënuar dhe...