Category:

Maqedoni

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Sot mbi 50 të infektuar me COVID-19? Komisioni për Sëmundje Ngjitëse propozon zbatim më rigoroz të masave mbrojtëse

Jozyrtarisht TV21 mëson se në 24 orët e fundit numri i të prekurve me koronavirus është mbi 50.

440 shkelje për mos mbajtje të maskave mbrojtëse

Ministria për Punë të Brendshme ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit (28/29 maj) në territorin e vendit “lidhur me masën...

Të pasigurta data e zgjedhjeve dhe vazhdimi i gjendjes së jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurisë të shtunën në mesditë në vilën presidenciale Vodno do të vendos për vazhdimin eventual të gjendjes së jashtëzakonshme. Të...

Dita e fundit e seancës publike para Apelit të Shkupit për “27 Prillin”

Me dëshmi të disa prej të akuzuarve dhe me fjalimin e prokurorisë para Këshillit penal të Gjykatës së Apelit Shkup, sot duhet...

Aeroplanë ushtarak amerikan dhe grek me fluturim mbi Shkupin do të na dëshirojnë mirëseardhje në NATO

Aeroplanë ushtarak  amerikan sot do të fluturojnë mbi Shkupin do ta përshëndesin  anëtarësimin e Republikës të  Maqedonisë së Veriut në NATO, informojnë...

Mot me vranësira, reshje lokale të shiut dhe bubullima

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me reshje lokale të shiut. Pasdite do të...

Posta punon me 10 milionë euro humbje! Në kohë krize financiare ka lidhur marrëveshje për sigurim menaxherial

https://youtu.be/O50ISayT2rY Nga viti 2012 Posta e Maqedonisë punon me humbje në vlerë prej rreth 10 milionë eurove,...

“5 korriku datë e mundshme për zgjedhje”! Ahmeti ndërmjetësues i LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së

https://youtu.be/kDrtEG0vv0g 5 korriku është datë e mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Kështu deklaroi Bujar...

Emigrantët nuk ndalen as në pandemi! Ndonëse kufijtë e mbyllur, ata përmes Maqedonisë rrugëtojnë drejt Evropës

https://youtu.be/zKqEfKCTQjU Natën e kanë kaluar në këtë vend. Tani po bëhen gati për të...