ZGJEDHJET

Category:

Maqedoni

Ahmeti porosi Zaevit e Mickoskit: Mësoni nga Goce Dellçevi që me plis fliste para shqiptarëve për problemet e përbashkëta, që i bashkonte njerëzit, e...

Nga tubimi paragjedhor i mbajtur në Urën e Gurit në Shkup, kreu i BDI-së Ali Ahmeti, u dërgoi mesazh dy krerëve të...

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius. Lajmin se testi i saj...

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se në sektorin publik këtë herë...

MPPS: Sot fillon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale dhe të fëmijëve për shfrytëzuesit me kartela, nga e hëna në sportelet e bankave

Për shfrytëzuesit me kartelë debiti prej sot do të fillojë pagesa e të drejtave në para nga mbrojtja sociale dhe të fëmijëve...

Zaev: LSDM është e përkushtuar në ndërtimin e projekteve të mëdha kapitale

LSDM është e angazhuar për ndërtimin e projekteve të mëdha kapitale që do të sjellin efekte pozitive afatgjate për një jetë më...

Sela nga Dibra: Nxënësve shqiptarë u mohohet e drejta për të mësuar në gjuhën shqipe

Mbrëmë kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ishte në tubim në qytetin e Dibrës. Ai tha se ndjehet keq pasi sheh...

Zyberi takohet me të rinjtë e Çairit, premton zero tatimin personal për tre vjet për çdo të punësuar për herë të parë, nën...

Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Zyberi, në parkun e Çairit realizoi takim me rininë ku shpalosi politikat rinore dhe zotimet...

Dimitrov: Ende nuk ka rekomandim për mbyllje të kufijve me Kosovën dhe Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi sot se ende nuk ka ndonjë rekomandim përfundimtar nga Komisioni për Sëmundje Infektive në...

7 mijë persona kanë humbur vendin e tyre të punës në Maqedoni shkaku i krizës me korona virusin

Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike, Milla Carovska, nuk e di saktësisht se sa qytetarë deri tani kanë paraqitur humbjen e vendeve të tyre...

Teste për diagnostikim të shpejtë për prani të virusit Sars-Cov-2

Ministria e Shëndetësisë informon se testet për diagnostikimin e shpejtë të pranisë së virusit Sars-Cov-2 janë shpërndarë dhe ato janë duke u...

Spasovski: Qeveria nuk do të sjellë vendim politik për kufijtë, mbetet në fuqi vendimi i fundit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk do të diskutojë për mbylljen e kufijve veriorë që e lidhin vendin me Kosovën dhe Serbinë....

Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës pozitive në koronavirus

Drejtoresha e Spitalit të Përgjithshëm Kumanovë, Snezhana Zaharieva, njoftoi këtë mëngjes në rrjetet sociale se është pozitive për COVID-19.