Category:

Maqedoni

Një pjesëtar i NJSSH dëshmoi për rastin “Titanik”

Në vazhdimin e gjykimit për rastin “Titanik” dëshmoi një pjesëtar i Njësitit për Sistemim të Shpejtë(NJSSH) në kuadër të MPB-së, i cili theksoi se...

Carovska: Matura shtetërore është fakultative, ndërsa obligimi ynë është të sigurojmë të drejtën e testimit

Nuk është e vërtetë që 70 për qind e nxënësve po bojkotojnë procesin mësimor, por vetëm një pjesë e tyre. Provimi i maturës shtetërore...

Dizeli lirohet për gjysmë denarë për litër

Dizeli prej sonte në mesnatë lirohet për  gjysmë denarë për litër, ndërsa çmimi i karburanteve tjera mbetet i njëjtë, vendosi sot Komisioni Rregullator për...

Numër dyshifrorë i rasteve pozitive me Covid19, 63 të infektuar e 573 të shëruar për 24h

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 677 teste, dhe janë identifikuar 63 raste të reja me Covid-19. Rastet...

Mexhiti: Shqiptarët do të dalin më shumë se 25%

Izet Mexhiti nga BDI deklaroi se duhet të ketë regjistrim, duke vlerësuar se janë vonuar në këtë drejtim dhe kjo është e rëndësishme siç...

Mexhiti: Pyeteni Grubin kush do të jetë kryeministër për 100 ditë (video)

Sa i përket aspektit profesional, Naser Ziberi është një nga emrat më të qëlluar dhe pa dilema do ta votojë, por sa i përket...

ASH-AAA për rastin “Monstra”: Është montim klasik politik

Zejdi Rexhepi në emër të koalicioni ASH-AAA tha se rasti Monstra është montim klasik politik. Sipas tij pot ë bëhej fjalë për terrorizëm, doemos...

Në kovid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 8 pacientë, gjithsej trajtohen 290

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në Shkup janë hospitalizuar tetë pacientë të rinj për shkak të komplikimeve  nga koronavirusi. Gjithsej 290 persona...

Zejdi: Nuk do ta mbështesim propozimin për Avokat të Popullit, është i varur politkisht

Koalicioni Ash-AAA nuk do ta përkrahin propozimin për Avokat të Popullit. Zejdi Rexhepi nga ky koalicion tha se jo vetëm që nuk do ta...

Zejdi: Zaev për 3 dëshmitarë të rrejshëm flet nga përvoja personale

Në lidhje me temën e shtetësisë ka reaguar sërish koalicioni ASH-AAA. Tallje me fatin dhe fatkeqësin e njerzve e quan Zejdi nga ky koalicion zvarritjen...

Ish-gazetarë të mëparshëm të Televizionit A1 dëshmuan për aferën “Listat” nga viti 2011 në gjykimin për rastin “Titanik”

Mlladen Çadikovski, si kryeredaktor i televizionit A1 në vitin 2011, pak para zgjedhjeve mori lista me emra të njerëzve, (një pjesë prej tyre funksionarë,...

Janë sanksionuar 157 shoferë për vozitje të shpejtë në rajonin e Tetovës

Në territorin e rajonit të Tetovës dhe në autostradën Shkup-Tetovë gjatë një kontrolli të përforcuar dje nëpunësit policorë sanksionuan 157 vozitës të cilët drejtuan...