Category:

Maqedoni

Mickoski: I fillojmë bisedimet për formimin e një qeverie të re, por jo me çdo kusht

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski paralajmëroi se në ditët në vijim do të kenë takime me partitë që i fituan vendet e...

Asnjë kompani nuk është paraqitur për ta rrënuar objekti ilegal te “Mavrovasja”

Nuk është paraqitur asnjë operator ekonomik, në tenderin e shpallur nga Komuna e Çairit, për prishjen e objektit të ndërtuara pa leje...

Mickoski: Shtrenjtimi i energjisë elektrike është rezultat i punësimeve parazgjedhore, pagesave artificiale dhe politika antireformuese e pushtetit

Shtrenjtimi i energjisë elektrike në kohë të pandemisë është goditje serioze mbi standardin e shtetit dhe xhepin e qytetarëve. Hapi i tillë ...

Qershor apo korrik? Në pritje të datës! A është shëndeti i qytetarëve më i rëndësishëm për partitë?

https://youtu.be/X5VjavGkEzA Çdo ditë partitë politike theksojnë se shëndeti i qytetarëve është prioritet për ta. Edhe LSDM-ja edhe VMRO-DPMNE-ja disa herë në ditë thonë se zgjedhje...

Maqedonia hap kufinjtë më 1 qershor?

https://youtu.be/uoStaPjl4c0 Kufinjtë e Maqedonisë së Veriut kundrejtë shteteve fqinje duhet të hapen më 1 qershor. Për shtetasit fqinj që hyjnë në vendin tonë nuk do...

E premtoi, por Zaevi s’e bëri pagën 500 euro! “S’ishte premtim real, e paralajmëruan ekonomistët”

https://youtu.be/vu0vkZCmj7s Do të vesh edhe opinga të hekurta, por pagën mestarare do ta bëj 500 euro. Kështu i premtoi Zaevi një nëne kur ishte kryeministër...

Hiqet ora policore, nuk ka kufizim të lëvizjes

Prej nesër nuk do të ketë orë policore, ndërsa prej pasnesër nis faza e parë e hapjes së lokaleve, fillimisht ato që kanë teraca. TV21...

Qeveria po diskuton heqjen e orës policore

Ka nisur mbledhja e Qeverisë ku temë kryesore është hapja e kufinjve, heqja e orës policore dhe hapja e kafeneve. TV21 mëson se Qevria...

U gjet zgjidhje për shtetasit e RMV-së që ishin bllokuar në Tabanoc / VIDEO

Është gjetur zgjidhje për shtetasit e Maqedonisë së Veriut që ishin bllokuar në vendkalimin kufitar në Tabanoc. Ata që vinin nga Italia që kishin testin...

“1000 pse dhe 1000 sepse me Reket”! Ruskoska: Kur më tregonin nuk më besohej se në PPS kërkojnë të holla

https://youtu.be/dYzEyGmE-QU Rasti “Reket” është kah fundi, por shumë pyetje mbetën pa përgjigje. Prokuroria është e bindur se kanë dëshmuar se është kthyer një vepër penale. “E...

Ministria e Shëndetësisë i korrigjoi të dhënat e djeshme për Kovid-19!

Ministria e Shëndetësisë në statistikat e sotme ka korrigjuar të dhënat statistikore që u publikuan dje ku u tha se numri i përgjithshëm i...

Ka përfunduar seanca e Shtabit të Krizës, në ora 16 do të vendos Qeveria për shkurtim ose heqje të orës policore

Ka përfunduar seanca e Shtabit të Krizës, kurse për në ora 16:00 është caktuar seancë, mëson TV21. Në seancë duhet të futen dhe shqyrtohen pikat...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com