Category:

Magazina

Doli nga shtypi monografia “15 vite festë futbolli”

Doli nga shtypi monografia  “15 Vite Festë Futbolli” e autorit Shaban Sinani. Tashmë pesëmbëdhjetë vite në Tetovë, Durrës, Pejë, Ulqin dhe Tërnoc, futbolli për...

Mot me diel dhe i ngrohtë, deri 37 gradë, UV indeksi 9

Moti do të jetë me diell  dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite sërish  do të ketë zhvillim lokal...

Deri në mes të javës së ardhshme mot të keq lokal me shi, bubullima dhe erë

Sinoptikanët paralajmërojnë mot me vranësira të paqëndrueshme me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima të rralla deri në fund të ditës. Mot i ngjashëm pritet...

Pandemia dëmton industrinë e muzikës, Dua Lipa me artistë të tjerë kërkojnë mbështetje

Liam Gallagher, Dua Lipa dhe Sir Paul McCartney janë në mesin e 1.500 artistëve që kanë nënshkruar një letër të hapur duke kërkuar mbështetje...

Hulumtim: Njerëzit të cilët janë negativë në testin për koronavirus ende mund të kenë ndonjë imunitet

Njerëzit të cilët janë negativë në testin për koronavirus ende mund kenë ndonjë imunitet, tregon hulumtimi më i ri i bërë në Suedi. Çdo person...

Mot me diell dhe shumë i ngrohë, pasdite jostabil

Moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë mot jostabil lokal, të...

Prej nesër pasdite shi, erë dhe bubullima, në disa vende stuhi

Nën ndikimin e masës jostabile të ajrit, prej nesër pasdite parashikohet mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar. Sinoptikët...

Miratohen protokolle për punë të muzeve, galerive, të kompanive për ngjarje promovuese

Qeveria sot në seancë miratoi Protokoll për punën e muzeve, galerive dhe ambienteve për ekspozita, si dhe protokoll për zbatimin e masave për mbrojtje...

OBSH: Evropa është në vendin e parë në botë sipas konsumit të alkoolit

Evropa renditet e para në botë sipas konsumit të alkoolit, e cila është një nga shkaqet kryesore të problemeve shëndetësore dhe vdekjes së parakohshme,...

Mot me diell dhe shumë ngrohtë deri 38 gradë

Moti do të jetë me diell dhe shumë më i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare...

Moti me diell dhe i ngrohët deri në 38 gradë

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri...

Foshnja e lindur pa krahë dhe këmbë, lë gojëhapur mjekët

Një vajzë e vogël e cila u lind pa të katër gjymtyrët për shkak të një çrregullimi gjenetik të rrallë, ka lënë mjekët dhe...