Category:

Evropë

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Spanja vendos në karantinë 32.000 njerëz

Autoritetet spanjolle kanë urdhëruar karantinimin e 32.000 personave në qytetin Aranda del Duero në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Dramë pengmarrëse në bankën në Le Avër përfundoi me arrestime të të dyshuarit dhe pa të lënduar

Drama pengmarrëse që ndodhi në bankën BRED në Le Avër-Normandi përfundoi pa të lënduar dhe me arrestimin e personit të dyshuar për...

Merkeli dhe Makroni kërkojnë nga BE-ja të përgatitet për pandeminë e ardhshme të koronavirusit

Disa liderë evropianë, përfshirë kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emanuel Makron, i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian (BE) të shqyrtojë...

14 ditë karantinë, nëse doni të shkoni në Slloveni

Qeveria sllovene publikoi se ka sjellë vendim ata të cilët vijnë nga Maqedonia e Veriut duhet të shkojnë në karantinë të obligueshme...

Hyjnë në fuqi masat për karantinë të udhëtarëve në Britani

Prej sot hynë në fuqi rregullat e reja sipas të cilave kush don të hyjë në Britaninë e Madhe duhet të shkojë...

BE me plan për luftë të përforcuar kundër abuzimit seksual të fëmijëve

Bashkimi Evropian do të shpall një seri masash për të luftuar abuzimin seksual të fëmijëve pas një rritje...

Prej sot në mëngjes hapen kufijtë mes Hungarisë, Austrisë, Çekisë dhe Sllovakisë

Prej sot hiqen kufizimet për udhëtim mes Hungarisë, Austrisë, Çekisë dhe Sllovakisë, kumtoi mbrëmë shefi i diplomacisë hungareze, Piter Siarto.

Rënie të ekonomisë franceze prej 5,3 për qind në tremujorin e parë, rënie më e madhe tremujore që nga viti 1968

Ekonomia franceze ka rënë për 5,3 për qind në tremujorin e parë të vitit 2020 nga tremujori paraprak si rezultat i mbylljes...

Reno do të shkurtojë 15,000 vende pune, midis të cilave 4600 në Francë

Grupi francez i automobilave Reno, i cili është në vështirësi financiare, paralajmëroi plan për kursim prej dy miliardë eurosh në tre vitet...

Komisioni Evropian do të prezantojë plan për rikuperim ekonomik

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen sot do ta prezantojë propozim planin zyrtar për rikuperim evropian ekonomik nga pandemia e...

Testi më i shpejtë për Covid–19 i gatshëm në mes të qershorit

Testi i shpejtë i pështymës Covid-19 që jep rezultate brenda një ore, do të jetë i disponueshëm në Evropë në mes të qershorit. Ka...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com