Desk

Të shtunën do të vendoset për gjendjen e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurisë të shtunën në mesditë në vilën presidenciale Vodno do të vendos për vazhdimin eventual të gjendjes së jashtëzakonshme, konfirmuan...

Osmani: 5 korriku, data e mundshme për zgjedhje

Bujar Osmani, zëvendëskryeministër për çështje evropian tha se partitë i kanë përafruar qëndrimet sa i përket datës se zgjedhjeve, ai tha se...

38 raste të reja me Covid-19, shënohen 3 viktima

Ministria e Shëndetësisë informon se në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 16 pacientë të shëruar, edhe atë, 1 nga Shkupi, 1...

Çulev: Janë identifikuar personat në liturgjinë në Strugë

Ministri për Punë të Brendshme, Nake Çulev, në konferencën e sotme për shtyp tha se ngjarja me liturgjinë në Strugë pothuajse procedurë...

Këndet e lojërave ankohen për humbjet nga pandemia, kërkojnë nga Qeveria datë për hapjen e tyre të sërishme

Ndihmë financiare për sigurim të mjeteve për  higjienë, prolongim të mbështetjes prej 14.500 denarë edhe në qershor ose shqyrtim i mundësisë për ndihmë financiare...

Shqipëri, konfirmohen 26 raste të reja me Covid-19

Tirana vazhdon të jetë vatra kryesore në vend me një numër të lartë të rasteve ditore të konfirmuara pozitive me Covid-19. Të...

Zaev: Duhet zgjedhje sa më shpejtë që të përgatitemi për valën e re të koronavirusit

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, nëpërmjet një video në profil e tij në Facebook, thekson se vendit i duhen zgjedhje në afat...

Prokuroria kërkon dënim prej 2000 eurosh për 38 persona të akuzuar për mosrespektim të orës policore

Prokuroria Publike Themelore Shkup sot ka propozuar dënim me gjoba  prej 2000 eurosh për 38 persona të cilët nuk kanë respektuar orën...

Kosovë, lëndohet një person, e zuri shembja e dheut duke punuar

Një person u lëndua dje në Mitrovicë nga shembja e dheut, që e zuri sa ishte duke punuar gjatë hapjes së një...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...