Desk

Boki 13: Zaev ka premtuar lehtësim të pozitës së Kamçevit në paraburgim

Ish-kryeministri Zoran Zaev i ka premtuar Ana Kamçevës dhe Zoran Milevskit 'Kiçeec' se do të bëjë gjithçka që mundet që ta lehtësojë pozitën e...

Mickoski: Vendimi i nesërm i Komisionit do të tregojë se a është Filipçe shërbëtor i dëshirave të Zaevit dhe Shekerinskës

I pyetur se cila kohë për VMRO-DPMNE-në do të ishte më e përshtatrme për zgjedhje parlamentarenëse nëse gjendja e jashtëzakonshme përfundon më 16 maj,...

Borel: BE-ja duhet të ketë pavarësi shëndetësore

Evropa duhet të nxjerrë një mësim nga kriza e koronës dhe ta garantojë pavarësinë e saj strategjike në zonat kyçe siç janë prodhimtaria e...

Parlamenti polak solli vendim që në zgjedhjet presidenciale të votohet përmes postës

Dhoma e Poshtme e Parlamentit polak sot e miratoi propozim-ligjin me të cilin lejohet që zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën,...

Nesër do të merret vesh nëse do të ketë lehtësim të masave në Maqedoni

Në këtë moment, është shumë herët të thuhet nëse ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve dhe gjithë kjo, së bashku me kthimin e të...

33 raste të reja, 22 të shëruar dhe një i vdekur nga COVID-19

Sot në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 33 raste të reja me COVID-19, me çka numri total i të infektuarve arrin në 1572 persona....

Shefi i kabinetit të Merkelit pohon se pandemia do të zgjas të paktën deri në fund të vitit

Pandemia e koronavirusit do të zgjasë të paktën deri në fund të këtij viti, deklaroi sot shefi i kabinetit të kancelares gjermane Angela Merkel,...

Boki 13: Ekzistojnë regjistrime në telefonin tim me kryeredaktorin Aco Kabranov

I dyshuari në rastin "Reket" Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 në seancën e sotme gjyqësore tha se ekzistojnë regjistrime me kryeredaktorin...

Spasovski: Kemi vendosur shërbim profesional policor për qytetarët

Roli i policisë në zbatimin e vendimeve dhe masave të strategjisë së qeverisë për të ndaluar përhapjen e virusit është shumë i madh dhe...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...