ZGJEDHJET

Desk

2078 Posts

I domosdoshëm përforcimi i OBSH-së dhe ndryshimi i mënyrës së financimit të saj, konsideron Parisi

Atë që e zbulon kriza me koronavirusin para së gjithash është forma e fituar dhe e përkeqësuar e natyrës së sfidave ndërkombëtare nga shekulli...

Janë arrestuar 15 persona pas incidentit para Kuvendit serb, Vuçiqi dënon “tërbimin fashist”

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, deklaroi se policia, me urdhër të autoriteteve kompetente shtetërore, ka arrestuar 15 persona që morën pjesë...

Më 12 maj rikthehen faljet në xhami, në mënyrë shtesë do të vendoset për maskat dhe distancën fizike

https://youtu.be/HcTIHBXiJPs Rasti i liturgjisë në Strugë ku u grumbulluan qindra besimtarë ortodoksë, i nxiti besimtarët myslimanë të kërkojnë kthimin e faljes së namazeve në xhami,...

SPB Strugë: Policia nuk reagoi që të mos eskalojë situata, kërkohen organizuesit e mundshëm

Policia e Strugës informoi se i ka ndërmarrë të gjitha masat për mbajtjen e Procesionit, për të cilin paraprakisht ishte njoftuar nga personat kishtarë...

Radev: Mbështetja për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut nuk mund të jetë në dëm të historisë dhe gjuhës bullgare

Mbështetja për integrimin evropian të Republikës së Maqedonisë së Veriut nuk mund të jetë në dëm të historisë dhe gjuhës bullgare, deklaroi sot presidenti...

Sugareski: Tremujori i parë me realizim më të lartë të investimeve kapitale

Projektet kapitale po realizohen me dinamikë të fortë dhe që nga prilli, realizimi i investimeve kapitale për këtë vit është në nivel më të...

“Bomba” të reja në internet, publikohen audioincizime mes Mickoskit dhe Kiçeecit

Në Youtube janë publikuar katër audio incizime të bisedave në të cilat dëgjohen zëra të cilët ngjasojnë me atë të kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristian...

Kthimi gradual në normale do të varet nga numrat e të diagnostifikuarve të rinj, porositi Filipçe

Nga ajo që do të tregojnë rezultatet nga testimet e sotme, nëse do të ketë numër më të madh apo më të vogël të...

Pendarovski shpreh shqetësim për ngjarjet në Strugë dhe vendimin për rihapjen e xhamive

Pas liturgjisë se djeshme ortodokse në Strugë dhe pas vendimit të Bashkësisë Fetare Islame që që nga 12 maji të hapen dyert e xhamive...

Filipçe i rikujton BFI-së dhe KOM-së se ndalesa për tubime ende është në fuqi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tregoi se mëngjesin e sotëm ka folur si me kreun e Bashkësisë Fetare Islame po ashtu edhe me atë...

Liturgjia e Strugës na rrezikoi të gjithëve, Prokuroria hapi rast “me të dëgjuar”

https://youtu.be/3k2D9izv8DQ “Rri në shtëpi, respekto distancën dhe mbaj maska” janë thirrjet që bëhen nga autoritetet për të luftuar virusin korona. Të njëjtat zbatohen edhe në...

Fundjava me orë policore nga ora 19 deri në 5

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në press konferencën e sotme informoi se në seancë e sotme qeveritare do të propozohet që gjatë fundjavës ora...