6 të vdekur, 33 të shëruar dhe 182 raste të reja me COVID-19

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë 6 persona si pasojë e virusit COVID-19. Dy nga Shkupi, dy nga Kumanova dhe dy nga Tetova, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, përcjell TV21.

Në Spitalin “8 shtatori” kanë ndërruar jetë 5 pacientë. Dy nga Tetova të moshave 81 dhe 72 vjeç. Tek dy viktima të tjera virusi është vërtetuar pas vdekjes. Ata ishin të moshave 68 dhe 65 vjeç. Në Spitalin e Kumanovës ka ndërruar jetë një pacient 85 vjeçar.

Në 24 orët e fundit janë bërë 1348 teste, nga të cilat 182 persona kanë dalë pozitiv me virusin korona. 107 prej tyre janë nga Shkupi, 23 nga Tetova, 14 nga Kumanova, 13 nga Resnja, 6 nga Ohri, 5 nga Struga, 4 nga Gostivari, 4 nga Shtipi, 2 nga Manastiri dhe nga një i infektuar nga Strumica, Koçani, Berova dhe Negotina.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 33 pacientë të shëruar. 22 nga Shkupi, 2 nga Velesi, 2 nga Koçani dhe nga një i shëruar nga qytetet Dibër, Shtip, Prilep, Tetovë, Manastir, Shën Nikollë dhe Kërçovë.

Numri i rasteve aktive në vend është 2612 të prekur me COVID-19. Në total numri i të prekurve që nga fillimi i pandemisë është 4664, prej të cilëve 1838 janë shëruar ndërsa 2016 kanë ndërruar jetë.

Shkupi është qyteti me numrin më të lartë të rasteve aktive, gjithsej 1507. Më pas vjen Tetova me 297 raste, Kumanova 219 dhe Shtipi 205 aktive./TV21

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -