4 viktima, 178 raste të reja me Covid-19 dhe 71 të shëruar

Must Read

Snouden do të bëhet baba

Ish-anëtari i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës Amerikane (CIA) i cili mori leje qëndrimi në Rusi, Eduard Snouden...

Arrestohet një burrë i cili ka lidhje me sulmuesin në Nicë

Një burrë i moshës 47-vjeçare është arrestuar sot për shkak të dyshimit se ka qenë i lidhur...

Franca mbyllet për shkak të Kovid-19, nuk ka hyrje në vend

Sipas masave të reja për karantinë, të cilat prej sot hyjnë në fuqi dhe do të zgjasin...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1368 testime të realizuara, 178 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup-42, Kumanovë-19, Dibër-1, Shtip-1, Prilep-16, Tetovë-14, Strugë-5, Veles-5, Manastir-4, Ohër-3, Kavadarc-1, Gostivar-11, Gjevgjeli-4, Strumicë-13, Kriva Pallankë-2, Radovish-2, Koçan-17, Probishtip-2, Makedonski Brod-1, Vallandovë-3, Vinicë-1, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-8.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 71 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-25, Kumanvë-11, Shtip-10, Prilep-7, Strugë-5, Ohër-3, Kavadarc-1, Gostivar-1, Kriva Pallankë-3, Koçan-3, Probishtip-1 dhe Berovë-1.

Ndërkaq për 24 orë, katër pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona.

Snouden do të bëhet baba

Ish-anëtari i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës Amerikane (CIA) i cili mori leje qëndrimi në Rusi, Eduard Snouden së shpejti do të bëhet...

Arrestohet një burrë i cili ka lidhje me sulmuesin në Nicë

Një burrë i moshës 47-vjeçare është arrestuar sot për shkak të dyshimit se ka qenë i lidhur me sulmuesin i cili dje...

Franca mbyllet për shkak të Kovid-19, nuk ka hyrje në vend

Sipas masave të reja për karantinë, të cilat prej sot hyjnë në fuqi dhe do të zgjasin deri më 1 nëntor, kufijtë...

Lajen: Të gjitha vendet-anëtare të BE-së në të njëjtën kohë do ta marrin vaksinën kundër Kovid-19

Kryetarja e Komisionit Evropian Ursula Fon der Lajen mbrëmë deklaroi se të gjitha vendet-anëtare të Bashkimit Evropian do ta marrin vaksinën kundër...

Ministri Nuredini në vetë izolim, do të punojë nga shtëpia

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini njoftoi në profilin e tij në Fejsbuk se është në vet-izolim për shkak...

More Articles Like This