Array

​Hedh cigaren në tokë, dënohet me 504 funte gjobë

Must Read

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim...
- Advertisement -

Tina Copeland, një 54 vjeçare angleze ishte duke ecur për në shtëpi teksa po pinte cigaren, ndërsa kur e përfundoi tymosjen ajo e hodhi në tokë.

Por, pastaj ajo u përball me një ndjenje sikur të kishte kryer një krim, sepse pas saj befasisht u shfaqën dy police të cilët vraponin pas saj dhe i kërkuan të ngris duart e të ndalet, shkruan Mirror

- Advertisement -

Ajo rrëfen se si ata e pyetën, nëse ajo ishte e vetëdijshme që kishte kryer një krim. Ajo rrëfen se ishte shumë e çuditur, sepse sipas saj e trajtuan sikur të ishte një kriminele që sapo kishte vrarë dikë.

Dy policet fillimisht asaj ia shqiptuan 50 funte dënim për “aktin” që kishte bërë, ndërsa kur ajo refuzoi u përball me një gjobë tjetër prej 304 funteve.

- Advertisement -

Pasi që procesi shkoi në gjykatë ajo do të ketë shpenzime ekstra të gjykatës prej 200 funteve, dhe në fund kur nxjerrët totali asaj do ti duhet të paguajë 504 funte “gjobë” për një cigare të hedhur në tokë.

- Advertisement -

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...

Si duhet lënë duhanin, menjëherë apo gradualisht?

Shkencëtarët prej kohësh po kërkojnë përgjigjet për mënyrën më të mirë për të ndihmuar njerëzit të lënë duhanin. Shpesh, ka dy mundësi:...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -