Zvogëlohet numri i rasteve aktive nga koronavirusi në Kërçovë

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Në Kërçovë sot ka katër të infektuar të rinj dhe pesë të shëruar nga koronavirusi, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve me Kovid-19 në këtë komunë arrin 251 persona, nga të cilët 115 janë aktivë, 126 janë shëruar dhe dhjetë e kanë humbur jetën. Këto të dhëna flasin se numri i rasteve aktive në Kërçovë po zvogëlohet.

“Sot tek ne kemi katër të infektuar të rinj me koronavirus të cilët po mjekohen në kushte shtëpiake dhe janë nën mbikëqyrjen e mjekëve të tyre amë, kuptohet se të gjithë janë në izolim dhe për fat sërish kemi pesë persona të shëruar”, informoi dr.Xhabir Bajrami, anëtar i Shtabit komunal të krizës në Kërçovë.

- Advertisement -

Ai apelon tek qytetarët që t’u përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet kompetente shëndetësore.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -