Zaev: S’kemi komunikim direkt për datën e zgjedhjeve, besoj se do të mbahet takim i liderëve

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve me të vërtetë është deri në përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme. Kur do të kalojë gjendja e jashtëzakonshme mbetet e pasigurt nëse do të ketë takim të ri ose jo, deklaroi sot lideri i LSDM-së, Zoran Zaev duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve nëse ka komunikim me liderin e opozitës dhe nëse do të ketë takim të ri të liderëve.

Ai edhe njëherë apeloi për seriozitet, opozita ta pranojë përgjegjësinë dhe të arrihet marrëveshje që zgjedhjet të mbahen në kohë më të shpejtë të mundshme, gjegjësisht para fillimit të verës.

Sipas Zaev, gjithçka që mund të bëhet në planin rreth marrëveshjes është deri më 30 maj dhe nëse nuk ka shpallje të gjendjes së re të jashtëzakonshme nga 31 maji fillojnë të vijojnë 22 ditët tjera nga afatet ligjore që të mbahen zgjedhjet më 21 qershor.

I pyetur nëse ende mbetet që zgjedhjet të mbahen më 21 qershor ose është e mundur kompromis i mundshëm nëse Komisioni për sëmundje infektive konsideron se është shumë herët. Zaev u përgjigj se nëse autoritetet shëndetësore dhe ekspertët shëndetësorë thonë se është shumë herët, atëherë ai vendim do të respektohet deri në fund.

Ai shtoi se LSDM-ja dëshiron të arrijë marrëveshje me opozitën dhe me pjesëmarrësit tjerë në zgjedhje.(MIA)

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -