VETTEL I PAFAT, NISET I FUNDIT NË MALAJZI

641
0
SHPËRNDAJE

Koha dhe fati duket se tashmë i janë vënë kundër Sebastian Vettel, në luftën e tij për titullin e kampionit të botës.

Në tentativën për të rikuperuar diferencën prej 28 pikësh me Hamilton, gjermani nuk po arrin të konkurrojë dot në pistë. Ndërrimi i motorit ka kërkuar më shumë kohë se ç’duhet dhe mekanikët nuk mund ta zbrisnin në pistë në kohën e duhur, duke bërë që gjermani të niset nga vendi i fundit nesër.

“Mos u mërzisni djema, bëjeni gati për nesër. Jemi të shpejtë dhe do të rikthehemi”, u shpreh Vettel në komunikimin e tij në radio me skuadrën.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU