ZGJEDHJET

Von der Lajen: BE punon në përgjigje të koordinuar të ligjit në Hong-Kong

Must Read

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius....

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Lajen deklaroi sot se  është në kontakt me partnerët ndërkombëtar,  me qëllim që të konfirmohet përgjigjja potenciale e ligjit të ri kinez për siguri kombëtare në Hong-Kong.

- Advertisement -

Parlamenti kinez  në fshehtësi e miratoi ligjin për siguri i cili i kufizon  liritë themelore  të Hong-Kongut dhe e autorizon  drejtorin ekzekutiv të emërojë gjykatës për raste  sipas atij ligji, publikoi “Saut Çajna morning post” dhe BBC.

Në vërejtjet e saj Von der Lajen theksoi se BE tani bën përpjekje të koordinojë  përgjigje sipas thirrjes për veprim nga PE.

Në pyetjen nëse KE do ta marrë parasysh thirrjen e Parlamentit Evropian ta padisë Kinën para Gjykatës Ndërkombëtare të drejtësisë ose nëse shqyrton  aktivitete tjera, si për shembull ndalesë për eksport të teknologjisë e cila mund të përdoret për  qëllime ushtarake ose paqësore në Hong-Kong, Von der Lajen u përgjigj  se Komisioni  shumë me kujdes do t’i vlerësojë hapat e ardhshëm./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius. Lajmin se testi i saj...

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se në sektorin publik këtë herë...

ASH-AAA: BDI 18 vjet s’po mundet të ndërtojë një shkollë në Vizbeg, Ademi: Shkolla do të bëhet

https://www.youtube.com/watch?v=Oc4KU7NciQU&feature=youtu.be Ndërtimi i shkollës në Vizbeg ende nuk ka filluar. U bënë vite që...

Mickoski: Me ripërtëritjen vijnë 1.000 projekte të cilat do ta përmirësojnë jetën e çdo qytetari

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sot së bashku me bartësin e  listës së kandidatëve për deputetë në Njësinë e dytë zgjedhore Vllado...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -