Array

Tryezë mbi edukimin për punë

Must Read

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se...
- Advertisement -

Oda Amerikane në Kosovë organizon sot tryezën “Edukimi për punë – Plotësimi i nevojave në tregun e punës”, për të potencuar rëndësinë thelbësore që ka edukimi i vazhdueshëm për tregun e punës, si dhe për të diskutuar rreth nevojës urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar, bashkëpunimin mes universiteteve dhe komunitetit të biznesit dhe tema të ngjashme lidhur me plotësimin e kërkesave në tregun e punës.

Siç njoftoi organizatori, pjesë e panelit të kësaj konference do të jenë ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, kryesuesi i Komitetit të Edukimit në Odën Amerikane, Alejtin Berisha, Enkelejda Shatri nga Akademia Evolucion dhe menaxheri Ekzekutiv në Orbico, Fikret Havolli, ndërsa tryeza do të moderohet nga Ardi Shita, sekretar i Përgjithshëm i Bordit të Guvernatorëve të Odës Amerikane.

- Advertisement -

Tryeza do të mbahet në sallën e Konferencave Orion, duke filluar në ora 10:00.

- Advertisement -

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -