Trump vazhdon akuzat ndaj Kinës për përhapjen e Covid-19

Must Read

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka vijuar akuzat e tij ndaj Kinës për menaxhimin e Covid-19.

Përmes një postimi në Twitter, Trump tha se Kina akuzohet për përhapjen e virusit dhe e gjitha kjo ishte nga paaftësia e saj dhe që shkaktoi këto vdekje masive në të gjithë botën.

Në Kinë sapo lëshuan një deklaratë duke fajësuar të gjithë, përveç Kinës për virusin i cili tani ka vrarë qindra mijëra njerëz. Ju lutemi sqaroni se ishte “paaftësia e Kinës” dhe asgjë tjetër, që bëri këtë vrasje masive në të gjithë botën!”, shkruan presidenti amerikan.

Përveç Kinës, Trump ka akuzuar më parë edhe Organizatën Botërore të Shëndetit si përgjegjëse për keqmenaxhimin e pandemisë duke thënë se mund t’i heqë fondet.

Washingtoni pretendon të ketë prova se virusi ka origjinën në një laborator bioteknologjik në Wuhan të Kinës, megjithëse agjencitë e inteligjencës amerikane kanë deklaruar se nuk ka prova se Covid-19 u krijua nga njeriu./21Media

- Advertisement -

Latest News

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -