Trump hedh dyshime mbi integritetin e zgjedhjeve

Must Read

LSDM: Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja ndërton rend, drejtësi dhe disiplinë

"Rendi, drejtësia dhe disiplina, ndërtimi i një shteti të fortë dhe të pavarur juridik dhe sundimi joselektiv...

MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës

MIA MK MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës

Stuhia tropikale Beta po lëviz drejtë Teksasit dhe Luizianës

Stuhia tropikale Beta po iu afrohet brigjeve të Teksasit dhe Luizianës dhe ekziston frika se do të...
- Advertisement -

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar republikanët se kundërshtarët e tyre mund të “vjedhin” vota në zgjedhjet e nëntorit, pasi partia e tij e nominoi si kandidat për president.

“Ata po përdorin Covid për të mashtruar popullin amerikan” u tha Trump delegatëve ditën e parë të kongresit të partisë në Karolinën e Veriut, shkruan tv21.tv.

- Advertisement -

Trump përsëriti pretendimet e tij shumë të diskutueshme se fletëvotimet me postë mund të çojnë në mashtrim të votuesve.

Sondazhet e opinioneve sugjerojnë se ai aktualisht gjurmon kundërshtarin demokrat Joe Biden.

- Advertisement -

Duke iu drejtuar delegatëve në një konferencë partie që është zvogëluar në mënyrë dramatike nga Covid-19, Trump akuzoi demokratët se “përdorin Covid për të vjedhur një zgjedhje”.

Si formalitet, Trump u emërua zyrtarisht si nominuar republikan të hënën në kongresin e partisë së tij në qytetin e Charlotte.

- Advertisement -

Mbështetësit brohorisnin fjalët e Trump “Katër vjet të tjera!”

Ndryshimi i 22-të i Kushtetutës së SHBA, i ratifikuar në vitin 1951, thotë se presidentëve amerikanë u lejohet vetëm dy mandate, për gjithsej tetë vjet në detyrë./21Media

- Advertisement -

LSDM: Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja ndërton rend, drejtësi dhe disiplinë

"Rendi, drejtësia dhe disiplina, ndërtimi i një shteti të fortë dhe të pavarur juridik dhe sundimi joselektiv i ligjit janë prioritetet kryesore...

MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës

MIA MK MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës Shkup, 21 shtator...

Stuhia tropikale Beta po lëviz drejtë Teksasit dhe Luizianës

Stuhia tropikale Beta po iu afrohet brigjeve të Teksasit dhe Luizianës dhe ekziston frika se do të sjellë shira të rrëmbyeshëm dhe...

Bllokohet tentimi i SHBA-së për ta ndaluar UiÇet-in kinez

Gjykatësja amerikane Loren Biler e bllokoi tentimin e Qeverisë amerikane për ta ndaluar aplikacionin kinez për pagesë dhe dërgim të mesazheve UiÇet...

Grenell dhe 13 përfaqësues të Uashingtonit për vizitë në Prishtinë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Riçard Grenell sot do të qëndrojë në Prishtinë si pjesë e një...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -