Spasovski: Në Haraçinë treguam se është e mundur bashkëjetesa dhe kujdesi për të gjithë

Must Read

Shqipëri, gjendet i vdekur në rrugë një 66-vjeçar

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se një 66-vjeçar është gjetur i vdekur në rrugë në qytetin e...

Sanksionohen 374 shoferë në Shkup, nga të cilët 92 për tejkalimin e shpejtësisë

Gjatë ditës së djeshme në kuadër të masave të përforcuara të kontrollit në fushën e komunikacionit në...

Gjoba për 870 persona për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse

Brenda 24 orëve të fundit në territorin e vendit janë regjistruar 870 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës.Ministria...
- Advertisement -

Këtu në Haraçinë , treguam se është e mundur bashkëjetesë dhe kujdes për të gjithë edhe sot paralajmërojë edhe më shumë investime për zhvillim të barabartë rajonal dhe me këto edhe vende të reja pune dhe paga edhe pensione më të larta për të gjithë, për transformim të shpejtë të ekonomisë që vijon, tha sot në Haraçinë bartësi i listës kandidat për deputet i LSDM-së në NJZ2, Oliver Spasovski.

Ai potencoi se një komunë e madhe si Haraçina me vite dhe dekada është lënë pa kopsht për fëmijë, ndërsa tani për herë të parë do të bëhet me kopsht për fëmijë, për të cilën rrumbullaksimi i dokumentacionit projektues është në fazën përfundimtare.

- Advertisement -

Gjithashtu shtoi se në Haraçinë në ndërtim është kanalizimi i sistemit të gjatë 10.1 kilometra investim prej 106 milionë denarë, ndërsa në të gjitha komunat tjera në NjZ 2 janë investuar 814 milionë e 441 mijë 489 denarë për ndërtimin dhe rikonstruimin e ujësjellësit dhe rrjetin e kanalizimit.

Ai tha se “regjimi i Gruevskit i ripërtërirë me Mickoskin” din vetëm për ndarje dhe dërgon para vetëm në xhepat e vet, prandaj në këto zgjedhje  LSDM do ta lenë VMRO-DPMNE në opozitë, me qëllim siç tha , fillimisht të ripërtërihen vetë./MIA

- Advertisement -

Shqipëri, gjendet i vdekur në rrugë një 66-vjeçar

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se një 66-vjeçar është gjetur i vdekur në rrugë në qytetin e Durrësit. Tutje Policia ka thënë...

Sanksionohen 374 shoferë në Shkup, nga të cilët 92 për tejkalimin e shpejtësisë

Gjatë ditës së djeshme në kuadër të masave të përforcuara të kontrollit në fushën e komunikacionit në territorin e Qytetit të Shkupit...

Gjoba për 870 persona për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse

Brenda 24 orëve të fundit në territorin e vendit janë regjistruar 870 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës.Ministria e Punëve të Brendshme apelon...

Filipçe realizoi takim me infermieret që dhanë dorëheqje nga Klinika Infektive

Pas lajmit për dorëheqjen e kryeinfermieres nga Klinika për Sëmundje Infektive dhe dy infermierëve të tjera, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe këtë...

BE i bëri thirrje Turqisë që të jetë konstruktive në zgjidhjen e kontestit në Mesdheun Lindor

Kryetari i Këshillit Evropian, Sharl Mishell paralajmëroi mbrëmë se të gjitha “opsionet mbeten në tryezë” në mbrotjen e interesave të Bashkimit Evropian...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -