Spanjë, mbi 300.000 persona të infektuar me Covid-19

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Numri i të infektuarve me korona virusin e ri në Spanjë sot e tejkaloi kufirin psikologjik prej 300.000, ndërsa qeveritë rajonale tentojnë të kontrollojnë rreth 500 vatra në mbarë vendin.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë janë konfirmuar 1.178 raste të reja, kurse numri i përgjithshëm i rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë arriti 302.814, kumtuan nga Ministria e Shëndetësisë së Spanjës.

- Advertisement -

Gjatë javës së kaluar kanë vdekur 34 persona me të cilët numri i përgjithshëm i të vdekurve nga Covid 19 në Spanjë arriti 28.498 persona.

Spanja ishte një ndër vendet më të prekura evropiane nga pandemia në mars me gjendjen e jashtëzakonshme që zgjati pothuajse 100 ditë.

- Advertisement -

Ditët e fundit në Spanjë, më shumë raste pozitive janë vërejtur në provincat verilindore të Aragonit dhe Katalonjës, në kryeqytetin Madrid dhe zonën përreth, si dhe në provincën jugore të Andaluzisë.

Autoritetet në këto zona kanë kufizuar punën e klubeve të natës dhe vendosën gjobave për vendasit që nuk zbatojnë masat, por edhe për qytetarët që nuk mbajnë maska ​​mbrojtëse në rrugë.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -