Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Must Read

Deri më 31 gusht vazhdohet kufizimi i përkohshëm i lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Vendimi ministror për kufizim të përkohshëm të lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, Turqinë dhe Shqipërinë,...

Në një kamion gjenden 43 emigrantë

Dje (14.08.2020) rreth orës 12:00 në rrugën rajonale Sveti Nikollë – Kumanovë, nëpunësit policorë kanë dhënë shenjë...

Regjistrohen 369 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (14/15.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 369 shkelje për...

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton “Tash është koha” mbajti tubimin qendror në sheshin e qytetit të Kërçovës.

- Advertisement -

Ziadin Sela, kryetar i ASH-së foli për fitoren e bindshme të 15 korrikut duke aluduar në siç tha ai, dështimet e BDI-së.

“Ne nuk kemi qenë shqiptar herë me Lube Boshkovskin e herë me kryeministër shqiptar. Kemi qenë në Hasanbeg me viktima të mbytur nga shtrati i Lumit që edhe sot nuk është ndërtuar. Kemi qenë në Kumanovë tek ata që kanë pritur ditë më të mira. Ne do t’jua garantojmë nënshtetësinë shqiptare. Ne do t’ju japim hisen tuaj që u takon sa u takon punësimeve të shtetit. Ne do të punojmë për njerëzit me nevoja të posaçme të rregulluar me ligj. Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët. Ne jemi për të ndërtuar ëndrrën për t’i parë klasat plot” tha Sela.

- Advertisement -

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi tha se koalicioni “Tash është koha” i bashkon shqiptarët. Ai premtoi uljen e papunësisë dhe rritjen e rrogave.

- Advertisement -

“Po futemi në fundit e kësaj fushate, po i afrohemi një udhëkryqi, duhet ti ftojmë të afërmit tonë që t’a bëjmë kthesën e madhe të 15 korrikut. Ju lutem vëllezër e motra nëse keni gjak shqiptari dilni e na mbështesni”, tha mes tjerash Gashi.

- Advertisement -

Latest News

Në një kamion gjenden 43 emigrantë

Dje (14.08.2020) rreth orës 12:00 në rrugën rajonale Sveti Nikollë – Kumanovë, nëpunësit policorë kanë dhënë shenjë sinjalizuese për të ndaluar një...

Regjistrohen 369 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (14/15.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 369 shkelje për mosmbajtjejn e maskës, informojnë nga...

Filipçe: Në vijim është renovimi i Klinikës Maksilofaciale

Në vijim është përmirësimi i kushteve në Klinikën universitare për kirurgji, nofull dhe qafë – kirurgji maksilofaciale. Përmes donacionit  nga Ambasada e...

Pesë flamingo rozë për vizitë në Liqenin e Prespës

Në mëngjes në Liqenin e Prespës janë vërejtur pesë flamingo rozë të cilat me siguri pushojnë  nga rruga për ku janë nisur,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com