Rezultatet përfundimtare: LSDM-46, VMRO-DPMNE-44, BDI-15, ASH-AAA-12, E Majta -2 dhe PDSH-1

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot zhvilloi seancë publike në të cilën shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që u mbajtën më 15 korrik.

Koalicioni “Mundemi” e udhëhequr nga LSDM-ja ka fituar 327.408 vota ose 35.89%, mandatet e fituara 46.

- Advertisement -

Koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE- ka fituar 315.344 vota ose 34,57% – 44 deputetë.

BDI në zgjedhjet e 15-të korrikut ka fituar 104.699 vota ose 11,48% – 15 mandate.

- Advertisement -

Koalicioni “Tash është koha” – ASH-AAA ka fituar 80.000 vota apo 8% – 12 mandate.

E Majta – 37.426 vota ose 4,1% – 2 deputetë.

- Advertisement -

PDSH 13.930 vota ose 1.53% – 1 deputet.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -