”Renault” humbje historike në 2020

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Prodhuesi francez i makinave ”Renault” regjistroi një humbje historike prej tetë miliardë eurosh gjatë vitit 2020, si pasojë e krizës së koronavirusit, njoftoi kompania në një komunikatë.

Grupi ka regjistruar në tremujorin e dytë të ardhura në rënie me 8,9% dhe 660 milionë euro humbje.

Por, kjo shifër mbetet negative si pasojë e shitjeve në rënie me -21,3% dhe rezultatet e partnerit të tij japonez ”Nissan”.

”Renault” ka regjistruar një rënie të shitjeve me 21,3% në një vit, me të paktën tre milionë makina të shitura në një treg automjetesh në rënie.

TË NGJAJSHME