Regjim i posaçëm në “Debar Maalo”! Nelloski për Shilegovin: Ju jeni kryetari më i keq deri më tani

Must Read

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me...
- Advertisement -

Në debatin e mbrëmshëm “Klik Plus” të TV21 kryetari i Qytetit dhe Shkupit, Petre Shilegov dhe kryetari i Unionit të Forcave të Reja të VMRO-DPMNE-së, Vlladimir Nelloski i kundërshtuan argumentet e tyre.

Shilegovi akuzoi se VMRO-DPMNE është fajtore për shitjen e sheshit të Shkupit, kurse Nelloski tha se për këtë, qytetarët i kanë ndëshkuar në zgjedhjet e vitit 2017.

Petre Shilegov kryetar i qytetit të Shkupit:

Petre Shilegov: Ju si parti politike e shitët sheshin e Shkupit.

Vlladimir Nelloski: Është e qartë poenta juaj.

Petre Shilegov: Çfarë e keni të qartë nga poenta? Se e shitët sheshin?

Vlladimir Nelloski: Nuk ka nevojë të nervozoheni.

Petre Shilegov: Nuk mundem të mos nervozohem për sheshin e Shkupit. A jeni ju indiferent që shitet sheshi i Qytetit?

Nelloski thotë se nuk ka asnjë projekt kapital i cili është premtuar, nisur apo realizuar në mandatin 4-vjeçar të Shilegovit, duke shtuar se plani për jetë është lajmi më i madh i rrejshëm.

“-Z. Petre Shilegov është nervoz për shkak se…z. Shilegov ju jeni kryetar i keq i Qytetit të Shkupit. Ndoshta ju jeni njëri prej kryetarëve më të këqij që i ka pasur Shkupi pa marrë parasysh nga cila parti”, tha Vlladimir Nelloski, VMRO-DPMNE.

Në emisionin e mbrëmshëm, njeriu i pari i Qytetit të Shkupit, zbuloi se po punohet në vendosje të një regjimi të posaçëm trafiku i cili duhet t’u ndihmojë hotelierëve në Debar Mëhallë për ballafaqim më të lehtë me pandeminë e koronavirusit.

“-Për shembull në Debar Mëhallë do të përcaktojmë një regjim të veçantë, për disa orë do të ketë ndalesë për komunikacion me qëllim që pronarët e restoranteve që kanë tarracë të vogël  të mund t’i nxjerrin pajisjet e tyre urbane me distancë adekuate duke mos paguar shpenzime për këtë por vetëm për tarracën e vendosur do t’u llogaritet ky kompensim’, tha Petre Shilegov, kryetar i Shkupit.

Në fund të emisionit ra fjala edhe për KF “Vardar”, për të cilin Shilegovi tha se ka borxh prej 2 milionë eurove dhe për këtë arsye Qyteti i Shkupit nuk mund ta marrë në pronësi të tij. Nelloski, si ish-futbollist e luti Shilegovin të gjejë ndonjë zgjidhje për ta shpëtuar klubin.

- Advertisement -

Latest News

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...

Zhelina ankohet për orën policore! Sejdiu: 10 ditët e fundit s’kemi asnjë rast me Covid-19

https://youtu.be/HgS4_YcY7gQ Zhelina ankohet deri te Qeveria se pse në Komunën e tyre është vendosur orë policore kur...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -