Qeveria libaneze ka dhënë dorëheqje, por protestat vazhdojnë

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Protestat në Liban për shkak të shpërthimit të madh në Bejrut vazhdojnë, megjithëse pasdite qeveria e udhëhequr nga Hasan Diab dha dorëheqje.

Në protestat në Liban të cilat filluan disa ditë pas shpërthimit, qindra njerëz u arrestuan pati të lënduar, ndërsa një polici u vra.

- Advertisement -

Protestuesit vazhduan me protestat, megjithëse kërkesa e tyre kryesore ishte që qeveria ta merrte përgjegjësinë për shpërthimin në të cilin e humbën jetën të paktën 160 njerëz. Kjo edhe ndodhi pasdite, kur ministri i Shëndetësisë, Hamad Hasan kumtoi se qeveria po jep dorëheqje.

“E gjithë qeveria ka dhënë dorëheqje”, kumtoi Hasani.

- Advertisement -

Një gjykatës hetues sot filloi t’i merrte në pyetje drejtorët e agjencive të sigurisë në Liban për shpërthimin shkatërrues.

Në shpërthimin në Bejrut e humbën jetën të paktën 158 njerëz, ndërsa u lënduan 6000, ndërsa 20 rezultojnë të humbur. Shpërthimi u shkaktua nga 2.700 ton nitrat amoni të ruajtur në portin e Bejrutit gjashtë vjet më parë.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -