Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Must Read

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm...

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre.

Ja emrat e tyre:

Bashkim Hasani, zv/ministër i Mbrojtjes

Nazim Bushi, zv/ministër i Punëve të Brendshme

Agim Nuhiu, zv/ministër i Drejtësisë

Ilhan Rahmani, zv/ministër i Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive

Fatmire Isaku, zv/ministre e Punëve të Jashtme

Dimitar Kovaçevski, zv/ministër për Financa

Zoran Manevski, zv/minisër i Ekonomisë

Trajan Dimkovski, zv/ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujrave

Ilir Hasani, zv/ministër i Shëndetësisë

Arafat Shabani, zv/ministër i Arsimit dhe Shkencës

Enver Hyseini, zv/ministër i Punës dhe Politikës Sociale

Zoran Dimitrievski, zv/ministër i Vetëqeverisjes Lokale

Sedat Sulejmani, zv./ministër i Kulturës

Aleksandër Bajdevski, zv/ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës

Bekim Rexhepi, zv/ministër i Lidhjeve dhe Transportit

Hristina Oxhaklieska, zv/ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor.


 

  • Tags
  • 1

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm të Strugës janë mbushur.

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

More Articles Like This