Prej sot pas hyrjes në Slloveni vijon karantinë 10 ditore

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Prej sot karantina në slloveni është shkurtuar prej 14 në 10 ditë, ndërsa ka të bëjë për udhëtarët të cilët vijnë nga vendet me rrezik të lartë, si dhe për personat të cilët ishin në kontakt me persona të infektuar, transmeton STA.

Ekipi ekspert mjekësor që e këshillon Qeverinë sllovene para disa ditëve propozoi që të ulet kohëzgjatja e karantinës së obligueshme prej 14 në 10 ditë.

- Advertisement -

Në takimin e fundit të ministrave të shëndetësisë së BE-së, u arrit konsensus i gjerë sipas rekomandimit që njerëzit që vijnë nga zonat me rrezik të lartë të kalojnë dhjetë ditë në karantinë.

Nëse testi rezulton negativ, ajo periudhë mund të shkurtohet në pesë ditë, por ende nuk është arritur marrëveshje e tillë që rekomandimi të miratohet në nivel të BE-së.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -