Polonia e vazhdon ndalesën për fluturime në destinacionet ballkanike

Must Read

Osmani: Ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani deklaroi se ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit.

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla...

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e...
- Advertisement -

Qeveria polake dëshiron ta vazhdojë ndalesën për fluturime ndërkombëtare deri më 25 gusht të vitit 2020 për 45 vende, transameton portali “Eks-JU Aviacion”.

Vendet  në të cilat ndalesa për fluturim do të vazhdojë të zbatohet janë, mes tjerash, Serbia, Bosnja e Hercegovina, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi.

- Advertisement -

LOT – aviokompania më e madhe polake e cila fluturon për në Shkup, Podgoricë dhe Beograd, për momentin planifikon t’i vazhdojë operacionet  në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut dhe Serbi në shtator, ndërsa fluturimet drejt Podgoricës janë ndërprerë  deri në fillim të sezonit dimëror 2020/2021.

Vendimi i Qeverisë në Varshavë do të ndikojë  edhe në punën e Viz Er dhe Rajaner nga Polonia deri në Podgoricë.

- Advertisement -

Osmani: Ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani deklaroi se ka marrëveshje në Qeveri për lojërat e fatit. “Kjo çështje ishte edhe...

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla deklaroi drejtori i TAV dhe...

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e re e Komitetit Ekzekutiv të...

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të ligjit në Maqedoni. 21-vjeçari u...

Austria blen 18 helikopterë italianë

Ministria austriake e Mbrojtjes mori vendim që të furnizojë 18 helikopterë nga Italia për nevojat e armatës, transmetojnë mediat lokale.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -