Policia kapi snajper dhe heroinë gjatë bastisjes në Shkup

Must Read

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti...

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se Biroja për siguri publike në koordinim me Sektorin e Punëve të Brendshme Shkup mbrëmë dhe sot kanë realizuar bastisje në rrugën “Alpi” në Shkup ku kanë gjetur pistoleta automatike, snajperë dhe heroinë.

“Biroja për siguri publike – Reparti për polici kriminalistike në koordinim me SPB Shkup – Reparti për tregti të palejuar me drogë, mbrëmë dhe sot me urdhër të gjykatësit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Shkupi 1, ka ndërmarrë masa dhe aktivitete në lokacionin rruga “Alpi” në Shkup dhe në bunkerët special të krijuar është gjetur më shumë lloje të armëve, mes të cilave tre pistoleta automatike, një pistoletë snajperi, pushkë snajperi, dy pistoleta automatike, një pistoletë snajperi, dy pistoleta automatike, korniza me municion, një pistoletë gjysmëatomike, e cila vjen nga vepra penale vjedhje e rëndë në një shitore me armë. Gjatë kësaj bastisjeje, janë gjetur edhe 2.5 kilogram heroinë”, thonë nga MPB-ja.

Kanë njoftuar po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e rastit.

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699 teste të realizuara. Nga Instituti...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në mënyrë  drastike, tregjet në Tetovë...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti Stevo Pendarovski dhe kryeministri  Zoran...

Infektohet deputetja! A rrezikohet Kuvendi? Xhaferi nuk u përgjigj se a do të testohen të gjithë deputetët

https://youtu.be/ZyrNOOQutXo A ekziston rreziku për shpërndarjen e virusit korona tek deputetët në Kuvend? Dje deputetes së LSDM-së,...

470 mln euro për pakon e katërt, opozita rebalancin e buxhetit e vlerëson si të keqkonceptuar

https://youtu.be/p5cjh6Bm2tk Kuvendi filloi debatin për rebalancin e buxhetit. Përmes tij parashihen që 470 milionë euro të ndahen...

More Articles Like This