Për 24 orë regjistrohen 30 raste të reja me Covid-19 dhe 3 viktima

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Sot në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 26 pacientë të shëruar edhe atë, 1 në Shkup, 14 në Kumanovë, 4 në Prilep, 4 në Veles dhe 3 në Tetovë.

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve janë regjistruar 30 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 426 teste të realizuara. Sipas qyteteve ku janë regjistruar rastet e reja janë:  Shkup 11, Kumanovë 2 , Shtip 1, Prilep 3, Tetovë 6, Veles 5, Manastir 1 dhe Ohër  1.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit në Klinikën për sëmundje infektive kanë humbur jetën 3  pacientë të infektuar me Covid-19. Njëri pacient është nga Velesi, 58 vjeçar i pranuar në spital më 12 maj, dhe dy pacientët e tjerë janë nga Tetova, 57 dhe 78 vjeçar.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë me Covid-19 shkon në 1792, numri i të shëruarve ka arritur në 1293 janë shëruar,  101 kanë humbur betejën me virusin. Për momentin në vendin tonë ka 398 raste aktive me Covid-19./TV21

 

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -