PDSH: Duhet të ketë zgjedhje, por në varësi të situatës me koronavirusin

Must Read

Për 24 orë, 155 të arrestuar gjatë orës policore

Në 24 orët e para nga kthimi i masave rigoroze, janë regjistruar  481 shkelje  te personat të...

Dymbëdhjetë shkelje të orës policore në rajonin e Tetovës

Nga ora 7.00 të premten e deri në orën 7.00 të mëngjesit të sotëm SPB Tetovë shënon...

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...
- Advertisement -

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) beson se zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas gjendjes së jashtëzakonshme, në përputhje me rekomandimet.
“Mendimi ynë si PDSH është se duhet të ketë zgjedhje, por në varësi të zhvillimit të koronavirusit. Pas gjendjes së jashtëzakonshme dhe 22 ditë më vonë, qëndrimi ynë është që mund të ketë zgjedhje duke respektuar rekomandimet e institucioneve shëndetësore. Presidenti nuk mund ta heqë gjendjen e jashtëzakonshme nëse masat nuk respektohen dhe nëse nuk pajtohen institucione” – tha Azem Sadiku nga PDSH pas takimit.
Ai bëri thirrje që të merren masa për t’u mbrojtur kundër virusit.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Dymbëdhjetë shkelje të orës policore në rajonin e Tetovës

Nga ora 7.00 të premten e deri në orën 7.00 të mëngjesit të sotëm SPB Tetovë shënon 12 raste të mosrespektimit të...

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore dhe shkuam në Ohër.

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -