Pas tre muajve qetësie, koronavirusi sërish u përhap në Zelandë të Re

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Autoritetet shëndetësore të Zelandës së Re sot informuan se pas qetësisë tremujore, koronavirusi sërish filloi të përhapet nëpër vend. Kryeministrja Xhasinda Ardern gjatë ditës do të tregojë nëse do të vazhdohen masat e jashtëzakonshme në Ouklend.

Autoritetet shëndetësore kumtuan se janë regjistruar 12 raste të reja të Kovid-19, të cilat lidhen me rastin e njëjtë prej para dy ditëve, mes anëtarëve të një familje në Ouklend.

- Advertisement -

Ministri i Shëndetësisë Kris Hipkins deklaroi se me testimin e gjenomëve të virusit më të ri, është konfirmuar se ai ka ardhur nga Britania e Madhe ose Australia, por së pari duhet të konfirmohet në cilën mënyrë ka ardhur deri tek familja e infektuar. Ai i hodhi pishtë spekulimet e disa ekspertëve se virusi “po përhapet pa bërë zhurmë nëpër Ouklend me javë të tëra”, duke theksuar se ekzistojnë dëshmi të sigurt se ai supozim nuk është i saktë. 

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -