OBSH: Në Afrikë janë infektuar më shumë se 84.000 persona me Kovid-19

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Në vendet e Afrikës, 84.183 persona janë infektuar me koronavirus, ndërsa kanë ndërruar jetë 2.739 persona, bëri të ditur sot dega e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Afrikë.

Numri më i madh i rasteve janë regjistruar në Afrikën Jugore, 15.515 persona, ndërsa 264 persona kanë ndërruar jetë nga Kovid-19 në atë vend.

Numër më të madh të rasteve të vdekjes janë regjistruar në Egjipt, 612 persona, ndërsa 11.719 persona në vend ishin infektuar me virusin e ri korona. Algjeria regjistroi 548 raste të vdekjes dhe 7.019 të infektuar, ndërsa Maroku ka 6.798 persona të infektuar dhe 192 vdekje, ndërsa Sudani ka 2.289 persona të infektuar dhe 97 vdekje. Në Nigeri, 5.959 njerëz janë infektuar dhe 182 kanë vdekur nga Kovidj-19.

Numri i përgjithshëm i njerëzve të shëruar nga koronavirusi i ri në Afrikë është 32.494.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -