OBSH: Fitorja në luftën me pandeminë nuk varet nga vaksina

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Evropa mund të jetojë me Kovid-19 edhe pa vaksinë nëse arrin t’i kontrollojë vatrat me masa të jashtëzakonshme të lokalizuara, deklaroi drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropë, Hans Kluge.

“Dita kur do ta festojmë fitoren mbi pandeminë, ajo nuk do të jetë vetëm sepse kemi vaksinë. Kjo do të ndodhë kur do të mësojmë të jetojmë me pandeminë, e kjo mund të jetë që nesër”, tha Kluge në intervistën për “Skaj Njuz”.

- Advertisement -

Në pyetjen nëse sërish pret vendosje të masave të jashtëzakonshme më të ashpra  për shkak të valës së dytë të pandemisë, Kluge u përgjigj negativisht.

“Jo, unë jam optimist. Megjithatë, nuk përjashtoj vendosjen e masave të jashtëzakonshme lokale në rajonet me vatra”, theksoi ai.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -