Numër rekord i vdekjeve nga Kovid-19 në Rusi

Must Read

Mickoski pranon se ishte brenda në lokal: S’isha i njoftuar mirë me protokollin

Është qartësuar dilema se cili lider i partisë politike ka qenë në lokalin në të cilin për...

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Në 24 orët e fundit në Rusi, nga pasojat e Kovid-19 kanë vdekur 135 persona, që është numër më i madh i të vdekurve nga fillimi i epidemisë në këtë vend.

Autoritetet shëndetësore informuan për gjithsej  2.972 raste të vdekjeve, derisa numri i të infektuarve është rritur në 308.705, pasi në 24 orët e fundit ishin regjistruar 8.764 raste të reja, që megjithatë është rritje më e ulët në ditë  të numrit të të infektuarve nga 1 maji.

- Advertisement -

Latest News

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që në vitin 2018 e pushoi...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -