Array

Një shqiptar dhe një serb arrestohen për falsifikim dokumenteve

Must Read

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend.

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj,...
- Advertisement -

Arrestimi nga Policia e Kosovës/Foto ilustrim Arrestimi nga Policia e Kosovës/Foto ilustrim
Policia e Kosovës përkatësisht njësiti i krimeve ekonomike kanë arrestuar dy punëtorë të Qendrës së regjistrimit civil në fshatin Bistricë komuna e Leposaviqit, për shkak të keqpërdorimit të detyrës zyrtare.
Te arrestuarit shtetas të Kosovës, njëri i nacionalitetit shqiptar dhe tjetri serb sipas burimeve të lajmi.net, janë N.A (shqiptar) dhe L.M (serb).
Arrestimin e dy personave në fshatin Bistricë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha për lajmi.net.
Ai ka thënë se dy të arrestuarit dyshohen për keqpërdorim të detyrë zyrtare.
“Policia e Kosovës pas hetimeve të zhvilluar nga njësiti i krimeve ekonomike ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Të dyshuarit janë punonjës të Qendrës për regjistrim civil në Leposaviq me seli në Bistricë të Shalës”.
“Ata kanë bërë falsifikim të dokumenteve dhe regjistrim të parregullt , duke bërë shkelje të procedurave për regjistrim të parapara nga Qendra e regjistrimit civil”.
“Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarave është caktuar masa e ndalimit prej 48 ore”, ka thënë Hoxha për lajmi.net.

- Advertisement -

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj, ministër për Evropë dhe Punë...

Mariçiq – Bërns: SHBA është aleat i fuqishëm në reformat për sundimin e së drejtës

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me ambasadoren e SHBA-së Kejt Bërns tha se ai pret mbështetje të fuqishme...

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën e ardhshme më 28 prill....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -