Në Shkup janë sanksionuar 379 vozitës, 101 e tejkaluan shpejtësinë

Must Read

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse...
- Advertisement -

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 379 sanksione, mes të cilave 101 për tejkalim të shpejtësisë së lejuar të lëvizjes, gjatë ditës së djeshme në kuadër të kontrolleve të përforcuara të aksionit në fushën e komunikacionit.

Nga MPB sot kumtuan se për vozitje pa patent shofer janë sanksionuar 17 persona, për automjete të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta 32 sanksione, janë sanksionuar 41 motoçiklistë, 66 masa për parkim jo të rregullt të automjeteve dhe 68 automjete janë mënjanuar me automjetin e posaçëm, ndërkaq janë shqiptuar edhe 78 sanksione për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

- Advertisement -

Nga MPB potencojnë se kontrollet e përforcuara në komunikacion vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe u bëjnë thirrje qytetarëve t’i respektojnë rregullat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në rrugë./MIA 

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...

Përfundoi gazifikimi në Spitalin gjinekologjik “Nënë Tereza” në Çair

Ka përfunduar gazifikimi i Spitalit Special për Gjinekologji dhe Obstetrikë "Nënë Tereza" në Çair, i cili ishte si një nga ndotësit më...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -