Në një automjet në Kumanovë janë zbuluar 21 emigrantë

Must Read

“Nike” paralajmëron kalim të përhershëm drejt shitjes përmes internetit

Prodhuesi amerikan i pajisjeve sportive “Nike” ka shënuar rritje të lartë në shitjen përmes Internetit, duke e...

Policia zvicerane largon njerëz nga para Parlamentit

Policia zvicerane ka filluar largimin e protestuesve që kërkojnë përgjigje shtesë ndaj ndryshimeve klimatike nga një shesh...

Zaev: Goce Dellçev është revolucionar maqedonas, por është fakt se edhe bullgarët e konsiderojnë revolucionar bullgar

Kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se cili është qëndrimi i tij në...
- Advertisement -

Policia në Kumanovë herët në mëngjes në një automjet me targa të Shtipit ka gjetur 21 emigrantë, nga të cilët 10 ishin minoren. Qytetari nga Shtipi i cili drejtonte me automjetin është arrestuar.

Nga MPB-ja sot informuan se rreth orës 01:00 në fshatin Mateç të Kumanovës, nëpunësit policorë nga Sektori policor Mateç kanë dhënë urdhër që të ndalojë automjeti “reno espejs” me targa të Shtipit, por i njëjti ka vazhduar në drejtim të fshatit Opajë.

- Advertisement -

“Pas një kohe të shkurtër në rr. ’11 Nëntori’ në Kumanovë, nga nëpunësit policorë nga SPB Kumanovë automjeti është ndaluar, me ç’rast është konstatuar se është drejtuar nga D.J. (70) nga Shtipi. Në automjet po transportoheshin 21 emigrantë edhe atë nga Siria, Afganistani, Pakistani dhe Bangladeshi, nga të cilët 10 ishin minoren”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

Është kryer inspektim në vendin e ngjarjes nga ekipi inspektues nga SPB Kumanovë. D.J. është arrestuar në stacionin policor për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa emigrantët janë akomoduar në Qendrën e transitit Tabanoc. Merren masa për zbardhjen e rastit./MIA

- Advertisement -

“Nike” paralajmëron kalim të përhershëm drejt shitjes përmes internetit

Prodhuesi amerikan i pajisjeve sportive “Nike” ka shënuar rritje të lartë në shitjen përmes Internetit, duke e kompensuar uljen paraprake të të...

Policia zvicerane largon njerëz nga para Parlamentit

Policia zvicerane ka filluar largimin e protestuesve që kërkojnë përgjigje shtesë ndaj ndryshimeve klimatike nga një shesh jo shumë larg ndërtesës së...

Zaev: Goce Dellçev është revolucionar maqedonas, por është fakt se edhe bullgarët e konsiderojnë revolucionar bullgar

Kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se cili është qëndrimi i tij në lidhje me atë nëse ...

Kurc: BE-ja nuk është vetëm Gjermania dhe Franca

Kancelari austriak, Sebastian Kurc deklaroi se shpërndarja e refugjatëve në vendet e BE-së nuk kishte pasur sukses, duke shtuar se BE-ja nuk...

Gir: Shpresojmë në mbajtje të mundshme të shpejtë të konferencës së parë ndërqeveritare

Euroambasadori i ri në vend Dejvid Gir sot nuk deshi direkt të përgjigjet në pyetjen nëse përveç Bullgarisë dhe disa vendeve tjera...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -