Paradite me diell, pasdite me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Moti paradite në vend do të jetë me diell  me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga orët  e pasdites  kryesisht në  pjesët më veriore do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar. Vende-vende proceset do të jenë më intensive dhe në formë të motit të lig. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri në 22 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 29 deri në 37 gradë Celsius. Indeksi UV  do të arrijë 8.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite  do të ketë kushte për shi të shkurtër të rrëmbyeshëm dhe paraqitje të bubullimave me përforcim në erë kryesisht perëndimore.  Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 18 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë 35 gradë Celsius.

- Advertisement -

Neser jostabiliteti do të jetë kryesisht pasdite edhe në pjesët lindore të vendit. Prej të hënën vijon periudha e  motit me diell me rritje më të shpejtë të temperaturave dhe veçanërisht mot i ngrohtë  kah mesi i javës tjetër.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -