Moti do të jetë jostabil me vranësira, shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima, erë dhe paraqitje të breshrit

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz...
- Advertisement -

Moti në vend do të jetë kryesisht me vranësira dhe më freskët. Paradite  do të ketë periudha të diellit, ndërsa në orët e pasdites do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Proceset lokale do të jenë më intensive dhe në formë  të motit të ligë me shi të rrëmbyeshëm (mbi 30l/m2),  zbrazje elektrike më intensive, erë të përforcuar dhe paraqitje të breshrit.

Temperatura e mëngjesit  do të lëvizë prej 13 deri 20 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 23 deri në 29 gradë Celsius.

- Advertisement -

Indeksi UV do të arrijë 5.

Në Shkup mot kryesisht me vranësira, paradite me periudha të diellit, ndërsa prej në mesditë me jostabilitet të rritur dhe paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm me bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 17 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të arrijë 26 gradë Celsius.

- Advertisement -

Vazhdon periudha e motit  me vranësira të ndryshueshme,  jostabil dhe më freskët me reshje të përkohshme të shiut dhe bubullimave.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online. Në konferencën e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -