Mot me vranësira dhe i ftohtë, në disa vende me të reshura të dobëta të borës

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i ftohtë me erë të matur deri të përforcuar, ndërsa përgjatë Vardarit, erë të fuqishme, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Vende-vende do të ketë reshje të dobëta të borës. Deri nga fundi i ditës vranësirat në pjesën më të madhe të vendit do të pakësohen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri 2 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej -1 deri 6 gradë Celsius.

Në Shkup, siç informoi DPHM, moti do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe me erë të përforcuar veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri -2, ndërsa maksimalja do të arrijë gradë.

Prej nesër do të ketë stabilizim të motit, por do të përqendrohet mot i ftohtë, kryesisht në orët e mëngjesit. Nga e premtja pason periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe më i ngrohtë, me reshje të reja të shiut, ndërsa në male me borë.

TË NGJAJSHME