Ministri i Filipineve me shumë gjasa u infektua përsëri me Kovid-19

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Ministri i Filipineve është testuar pozitiv për koronavirus pesë muaj pas diagnostikimit të tij të parë, kumtuan sot autoritetet përderisa ekspertët janë duke e analizuar nëse është e mundshme ai përsëri të infektohet.

Ministri i Punëve të Brendshme Eduardo Ano, kryesues i luftës së Filipineve kundër koronavirusit, tha se është testuar pozitivisht për koronavirusin të shtunën, pasi javën e kaluar vuante nga simptoma të ngjashme të gripit.

- Advertisement -

Ai u diagnostikua me koronavirus në mars, por më pas nuk tregoi shenja sëmundjeje.

Disa studime tregojnë se pacientët që shërohen nga Kovid-19 mund ta humbasin imunitetin pas disa muajsh, madje edhe pas disa javësh.

- Advertisement -

Përfaqësuesi i Ministrisë së Shëndetit në Filipine, Maria Rosario Vergeire deklaroi se simptomat e Anos janë duke u ekzaminuar për të parë nëse bëhet fjalë për një infeksion të ri.

“Të mos e quajmë atë një ri-infeksion. Komuniteti shkencor ende nuk e ka pranuar që kjo është e mundur”, deklaroi ajo.

- Advertisement -

Filipinet shënojnë 160,000 raste të infeksionit, më shumë se çdo vend në Azinë Juglindore, me më shumë se 2.6 mijë vdekje. ls/shk/

- Advertisement -

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -