Mexhiti: Shqiptarët do të dalin më shumë se 25%

TË FUNDIT

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Izet Mexhiti nga BDI deklaroi se duhet të ketë regjistrim, duke vlerësuar se janë vonuar në këtë drejtim dhe kjo është e rëndësishme siç tha për institucionet shtetërore, por edhe institucionet ndërkombëtare, të cilat kanë bashkëpunim me shtetin tonë. Mes tjerash Mexhiti potencoi se shqiptarët sipas të gjithë indikatorëve në këtë regjistrim do të dalin më shumë se në regjistrimin paraprak, apo diku mbi 25%.

TË NGJAJSHME