Me vendim të Qeverisë janë anuluar 20 vendime për sistemim në MPB

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Me vendim të Qeverisë sot janë anuluar 20 vendime për sistemime dhe urdhra për kryerjen e detyrave të punës në Ministrinë e Punëve të Brendshme të miratuara nga 11 qershori deri më 24 korrik të vitit 2020, me të cilët punonjësit do të kthehen në vende paraprake të punës në të cilët kanë qenë të sistemuar.

Në seancën e sotme, Qeveria pranoi kërkesën e ministrit të Punëve të Brendshme Agim Nuhiu, për anulimin e vendimeve për sistemim dhe urdhrat për kryerjen e detyrave të punës të miratuara nga ministri paraprak Naqe Çulev sepse, siç thuhet në kumtesën e Sektorit qeveritar për marrëdhënie me publikun, janë miratuar në kundërshtim me Ligjin e Qeverisë dhe aktet nënligjore në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe nenet 106, 107 dhe 154 të Ligjit për punë të brendshme dhe nenet 36, 37, dhe 38 të Marrëveshjes kolektive të Ministrisë së Brendshme.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -